מתי כדאי לפנות אל טיפול זוגי

זוגות רבים חשים לעיתים שמערכת היחסים הזוגית עולה על שרטון או שהם חווים קשיים ואתגרים בניהול הזוגיות היומיומית. אין מה להיבהל או להיות בלחץ. כיום ישנם סוגים רבים ושונים של ייעוץ זוגי אשר בזכותם אפשר לשקם את מערכת היחסים ולהחזיר את תחושת השלווה והנוחות בחזרה הן אל הזוגיות והן אל המשפחה כולה, בזכות טיפול זוגי מוצלח שייתן תוצאות טובות. ישנם מטפלים רבים שכל אחד מהם עובד בגישה או בשיטה שונה וכל זוג יוכל להחליט לאיזו שיטה מתחברים בני הזוג ומעוניינים לנסות.

זוגות רבים בכל שלבי החיים והזוגיות עלולים למצוא את עצמם זקוקים לעזרה בשיפור היחסים זה כלפי זה או שדרושה להם עזרה ספציפית בנושא מסוים שהם חשים בו בעיה. חשוב מאד לדעת שזוגות רבים אשר עומדים בפני גירושין מחליטים לתת הזדמנות נוספת לאחר שנפגשים עם יועץ זוגי וברוב המקרים ישנה הצלחה רבה ושמירה על הזוגיות לאחר פגישות אלה.

ייעוץ זוגי

Photo by imagerymajestic

מתי כדאי לפנות לייעוץ זוגי?

המקרה הנפוץ ביותר לפנייה אל ייעוץ זוגי הוא כאשר בני הזוג חשים שיש בעיה בתקשורת ביניהם, שאין הם מבינים זה את זה והם זקוקים לעזרה או לגישור בהבנת הצרכים, הרגשות והדעות זה של זה. אפשרות נוספת היא של תחושות של מי מהצדדים על כך שיש שינוי ברגשות האחד כלפי השני ובני הזוג ירצו לבדוק מדוע קיימות תחושות אלה וכיצד כדאי וניתן להתמודד איתן. חשוב מאד לזכור שלא כל תחושות שליליות חייבות להסתיים בפרידה ולכן ישנה חשיבות גבוהה לפנייה אל טיפול זוגי מקצועי שיכול לחולל פלאים בזוגיות.

ייעוץ זוגי – לא לוותר

ישנם לא מעט מחקרים המעידים על כך שגם בני זוג אשר נמצאים במערכת יחסים קשה ומסוכסכת יכולים להגיע אל עמק השווה ולראות דברים שלא ראו קודם בעזרת יועץ זוגי טוב שיעשה את העבודה שלו כמו שצריך. זו הסיבה שלא כדאי מיד להרים ידיים ולמהר לפרק זוגיות או משפחה אלא לתת הזדמנות אמיתית לשמוע את הצד השני, להקשיב, להתנצל ולנסות שוב.

לייעוץ זוגי מומלץ לחצו כאן