מה לעשות כדי לשמר את הזוגיות?

תקשורת טובה, הבנה, שיתוף פעולה, התחייבות – הם חלק קטן מהכללים שיסייעו לכם לשמור על זוגיות טובה, כזאת שתספק לכם אושר וחיים שקטים ורגועים. זה לא סוד שזוגיות טובה תורמת רבות על ההרגשה שלנו ביום יום, הן מבחינת אנרגיות טובות, מצב רוח ועוד. לכן, על מנת לשמר זוגיות טובה עליכם לשמור על כללים מסוימים ורוח טובה שתסייע לכם לשמור על תא משפחתי חמים ונעים, כזה שיעניק לכם הרגשה טובה ביום יום.

בואו נראה מהם הכללים החשובים

נתחיל בהקשבה, הרי להקשבה יש משקל כבד בשמירה על זוגיות טובה. אך למה באמת קשה לנו להקשיב? לעיתים אנו חוזרים עייפים מהעבודה, שגרת היום יום לוחצת ומותירה אותנו עייפים ותשושים ולא תמיד בא לנו להקשיב לצד השני. לכן, נסו להתגבר על העייפות ולהבין כי הקשבה אמיתית ונתינת תשובות מספקות לבן הזוג לא רק שיקצרו את השיחה, אלה יתנו לצד השני הרגשה טובה.

אל תשפטו – הכי קל לנו לשפוט, אך לשיפוטיות אין מקום במסגרת הזוגיות והיא יכולה רק להרוס. לכן, נסו להבין את בני הזוג – ללא שיפוטיות וקבלו את הדעות שלא האחר.
עידוד ומילה טובה – בכל אחד מאיתנו מסתתר ילד קטן וכן, כל אחד רוצה מחמאה טובה ומילת עידוד שתאפשר לו להתעודד ולהצליח בכל תחום. מעבר לכך, תמיד כדאי גם לפנק קצת את בן או בת הזוג במתנה קטנה, או במחווה נעימה, כזאת שתגרום לו להבין שחשבתם עליו.

זמן איכות משותף – לעיתים ריבו המתלות ביום יום, גידול ילדים, כלכלת המשפחה, קריירה, טיפול בהורים ועוד משימות שונות גורמות לנו לשכוח מבן הזוג. לכן, חשוב לקבוע זמן איכות משותף לשניכם בו תוכלו לעשות משהו ששניכם אוהבים, אם זה לעשות ספורט יחד, ללכת לסרט, מסעדה או כל דבר אחר.

שיתוף פעולה – זוגיות היא עסקת חבילה לכל דבר, לכן שיתוף פעולה הוא דבר מבורך בהחלט. אך מה זה אומר? להבין כי שניכם פועלים יחד למען מטרה מסוימת שהאי – זוגיות שמחה ובריאה וכל צעד שתעשו יוביל אתכם למטרה זו.

ראו עוד: הכל על ייעוץ זוגי