טיפול בחרדה

מי שסובל מחרדה יודע שבמקרים מסוימים, לא בהכרח קיצוניים, החרדה עלולה להשתלט על כל תחומי החיים ולגרום לאותו אדם להיות מסוגר ולחוש בודד ומדוכא. זו הסיבה שחשוב מאד לטפל בחרדה כבר בשלבים המוקדמים או אפילו לפני כן – בשלב שבו ישנו חשד לכך שהיא בכלל קיימת. ישנם סוגים שונים של חרדה ובאופן דומה ישנם גם סוגים רבים של טיפולים. ברגע שמאובחנת החרדה על ידי איש מקצוע קל הרבה יותר להתאים את שיטת הטיפול על סמך היכרות עם המטופל ועם השיטה שתהיה לו הטובה ביותר.

איך מטפלים בחרדה?

טיפול בחרדה

by Ambro

ישנן גרסאות שונות של הסברים מלומדים בנוגע לדרך הכי טובה ויעילה לטפל בחרדות שונות. ישנן תיאוריות הגורסות כי יש לבצע הליך ארוך ואיטי כדי להגיע אט אט אל שורש הבעיה, להבין ממנה נובעת החרדה ולפתור בעדינות את הנושא הכאוב שגרם להופעתה הראשונית של החרדה. תיאוריה אחרת דוגלת בשיטה מהירה וישירה יותר, המתאימה יותר לטיפול בקרב בוגרים ופחות בקרב ילדים או בני נוער. כך מבוצע תשאול ממוקד כדי להגיע אל מקור החרדה, העלתו אל התודעה ופתירה בשיחות את העניין הבעייתי.
לעיתים קרובות החרדה נובעת מאירוע טראומתי או בהלה שאחזה במטופל והם אלה שחרטו בו את חרדה שללא טיפול או התייחסות מתפשטת לתחומים אחרים בחייו ומשפיעה על תפקודו היומיומי. במצב זה מומלץ לו לפנות אל איש מקצוע כדי להסביר בדיוק מה קרה ומה עובר עליו, יש מקרים שבהם התמודדות פיזית עם הגורם הראשוני לחרדה, מה שעשוי לרכך את התחושות כלפי אותו גורם, להפחית את רמת החרדה ואפילו להעלים אותה לחלוטין.

למה חשוב לטפל בחרדה?

כאמור, חרדה שאינה מטופלת עלולה לא רק להשפיע על תחומי החיים השונים אלא אפילו לפגוע בתפקוד היומיומי והשגרתי. כאשר מדובר באדם בוגר עלולה החרדה לגרום לו לירידה ביעילות במקום העבודה שלו ולהרע את היחסים שלו עם הסובבים איתו. גם הקרובים ובני המשפחה של אדם הסובל מחרדה עלולים לחוש את המצוקה של אהובם וכך החרדה תפגע ביחסים של משפחה שלמה.

לחץ כאן לצפייה בפרטים נוספים