מדוע חשוב לבצע טיפול בדיכאון

דיכאון הוא תופעה נפשית-רגשית פסיכולוגית שעלולה לתקוף כל אדם, בכל גיל ובכל שלב בחיים. ישנם כל מיני גורמים שעלולים לזרז את הופעת הדיכאון או להחמיר אותו, והם כמובן קשורים בהתנסויות שליליות או לא טובות של אותו אדם במגוון מצבי חיים. כישלון במציאת עבודה או כישלון בעבודה, אי מציאת בן או בת זוג, פרידה מבן או בת זוג, תחושה אישית שהדברים אינם מסתדרים באופן הרצוי, מריבה עם אנשים חשובים וקרובים ועוד. מה שחשוב לדעת הוא שדיכאון אינו גזירה ויש מגוון דרכי טיפול יעילות וטובות בדיכאון.

by Ambro

by Ambro

מדוע חשוב לטפל בדיכאון?

ישנן דרגות שונות לדיכאון. ישנו דיכאון קל שניתן להמשיך לתפקד איתו בשגרה ולבצע את המטלות היומיומיות, יש דיכאון בינוני וישנן דרגות חמורות של דיכאון אשר דורשות טיפול מידי ויסודי על מנת להפחית את הדיכאון כמה שניתן. כאשר רמת הדיכאון גבוהה המשמעות היא שאותו אדם בעצם עלול לחשוב או להרגיש שאין טעם לחייו, שאין שום דבר טוב או חיובי בחיים שלו והוא עלול לקבל החלטות הרות גורל ואף מסוכנות עבור עצמו או עבור מי מהסובבים אותו. החלטות כאלה עלולות להיות קשורות בפגיעה עצמית או פגיעה באחר.
מעבר לסיכון הפגיעה תמיד כדאי להראות לאותו אדם שהמצב אינו כל כך נורא כפי שמצטייר בעיניו ולהראות לו את הצדדים החיוביים והטובים יותר בכל סיטואציה. חשוב מאד לטפל בדיכאון מיד כאשר ישנו חשד, ולו הקל ביותר להימצאותו על מנת שהוא לא יחמיר ולא יביא את האדם הלוקה בו לכדי מחשבות אובדניות או לכדי חוסר תפקוד. כאשר מדובר באדם קרוב או אהוב הלוקה בדיכאון קשה מאד לראותו במצב זה וישנו דחף חזק מאד לעזור לו ולהוציא אותו ממנו.

איך מטפלים בדיכאון?

כיום ישנן דרכים רבות לטיפול בדיכאון. כאשר מדובר בדרגה חמורה מומלץ שילוב של מתן תרופות אנטי דיכאוניות על מנת לגרום לאותו אדם לראות את המציאות באור חיובי יותר ואז נוח וקל יותר לטפל בו באמצעות שיחות או באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי.